top of page

Інтегроване заняття в молодшій групі   

                          на тему: «Допоможемо Їжачкові»

                     (ознайомлення з природним довкіллям, математика, фізкультура, музика, аплікація)                                                                                                                                                                                     

Програмовий зміст:

  • викликати емоційний відгук на ігровий сюжет;

  • збагачувати уявлення дітей про лісових тварин (відзначати характерні ознаки),

  • продовжувати вчити дітей відгадувати загадки,

  • закріпити вміння розрізняти і називати геометричні фігури,

  • користуватись поняттями «більше», «менше», «дорівнює» ,

  • вчити під час виконання практичного завдання з аплікації робити роботу з використанням макаронів та надавати виразність образу,

  • вчити самостійності, старанності.

  • ід час дихальної гімнастики продовжувати навчати правильно дихати носом

  • Розвивати у дітей зв'язне мовлення, мовне дихання, уяву, пам'ять, кмітливість, наочно-образне мислення, інтерес до природи, дрібну моторику,

  • вміння впевнено досягати своєї мети,

  • почуття рівноваги,

  • заохочувати брати участь бесіді.

  • виховувати вміння розуміти і виконувати навчальне ігрове завдання,

  • виховувати добре ставлення до природи,

  • виховувати уміння слухати,

  • виховувати культуру мовлення, почуття спільності, соціальні дії (на прикладі ставлення до тварин);

  •  виховувати відчуття прекрасного,

  • виховувати почуття ніжності, любові до всього живого,

  • викликати бажання допомагати іншим,

  •  виховувати інтерес до образотворчої і словесної творчості,

  •  виховувати бажання милуватися красою природи.

  • виховувати дисциплінованість акуратність, старанність, бажання займатися фізичними вправами

Словник: білочка, зайчик, їжачок, їжачиха, дикі тварини, більше, менше, дорівнює, круг, квадрат, трикутник

Попередня робота: розглядання ілюстрацій із зображенням диких тварин, читання творів про життя тварин; бесіда про зимівлю тварин у лісі; розучування віршів та пісень про зиму.

Матеріали:

  • Ялинка,

  • сніжинка на гілочці;

  • «сніжки»;

  • іграшки: білочка, 2 зайчика, 3 моркви, їжачок, Їжачиха,

  • спортивне обладнання для ходьби по похилій дошці, повзання по колоді, підлізания, перестрибування,

  • зображення берізки та ялинки,

  • площинні зображення птахів (синичка, сорока, ворона, горобець, снігур, дятел),

  • годівничка, зерно, горішки,

  • для аплікації – пластилінові заготовки новорічних іграшок, фігурні макарони,

                                              Хід заняття.

     1.     -     Діти, скоро настане Новий рік.  - Як ми будемо його зустрічати? (будемо співати, танцювати, грати , читати вірші, будемо чекати Діда Мороза, він принесе нам подарунки...)

- А як ви думаєте, як зустрічають Новий рік звірі в лісі?                                                                                                   

- Давайте підемо в ліс і подивимося.

(Переходять до зали)

  1. -  Ось ми підійшли до лісу. Дивіться, яка пухнаста ялинка нас зустрічає! Чуєте, хтось ворушиться під ялинкою!  Та це ж...                                                                                                              

  2. Хай собі затямить всяк, зветься дивний звір… (Їжак) (дістати їжачка)

- Скажіть, цей  їжак великий чи маленький? - Як називають маленького їжака?(їжачок)                   

- Яка шубка у їжачка? (голки)  - Вони м'які чи колючі? (колючі)

   3.  - Давайте заспіваємо про їжачка пісеньку.

 Пісенька «Маленький їжачок»    Маленький ежик, четверо ножек,

                                                             на спине грибок несет, песенку поет 

                                                            Фуф-ты, фуф-ты, фуф-ты, фу, самый сильный я в лесу,                                                              самый сильный я в лесу, но боюсь одну лису.

 -   Не бійся, їжачок, ми не лисенята, ми веселі дітлахи.

    4    -  Дивіться, діти, який їжачок сумний. Він, виявляється, загубився, хоче до мами, але не знає, як її знайти.  Давайте, проведемо його до мами.  Як звати маму їжачка? (Їжачиха)

    5.  Щоб пройти по лісу, треба піднятися на гірку, проповзти по колоді над глибоким яром.(діти проходять дистанцію)

                          - Ми потрапили на галявину.

       6 .     Дихальна гімнастика.

-  Яке свіже і легке повітря! Як легко дихається. (Підняти плечі вгору, глибоко вдихнути через ніс, опустити плечі - видихнути через рот) – 2-3 рази

-  Подув вітерець. Навколо високі дерева і кущі. Гілочки то піднімаються вгору, то опускаються вниз. ( діти  піднімають (вдих) і опускають руки через сторони (видих) -

      7.  - Ой-Ой-ой! Дивіться хто це:

Загадка:  Маленький, сіренький, по лісочку стриб-стриб, по сніжочку тик-тик! (Зайчик)

              Діти розглядають зайчика, відзначають, яка у нього шубка, який хвостик, вушка (вушка довгі, хвіст короткий)

       8. Озирнутися – Дивіться, та він не один, а з подружкою. Чи легко живеться зайцям зимою ? Чи достатньо їжі? Давайте їх почастуємо морквинами і запитаємо, чи не бачили вони маму їжачка.

(На фланелеграфі виставити 2 зайчика на верхню смужку, і 3 морквини – на нижню.  

- Скільки зайчиків? (2) 

- Скільки морквин?(3) 

- Чого більше, чого менше, зайчиків або морквин? На скільки?               

- Що треба зробити, щоб зайчиків і морквин стало порівну? (прибрати одну морквину)

        9. - Ходімо далі шукати маму їжачка.                                                                                      

Діти долають нові перешкоди на шляху – підлізают під «гілки», переступають через «кучугури»,         виходять до дерев (ялинка і береза)

           Бесіда про зовнішній вигляд дерев:

 -  У берези і ялинки є стовбур. Ось він.( звернути увагу на забарвлення стовбура берези).

Дерева високі  -  покажіть.                                                                                                               

-  Від стовбура ростуть гілочки.    У ялини гілочки, як платтячко дівчинки (показ - руки вниз, кисті рук у сторони), а у берізки товсті гілочки ростуть вгору, до сонечка, а тоненькі опускаються вниз (руки вгору, кисті рук опущені) – діти повторюють рухи за вихователем

- А де ж листочки у берізки? (листочків немає, тому, що зима).

          10. - Дивіться, хто сидить на березі. Це пташки. Діти називають птахів по зображеннях. 

- Чи легке життя птахів зимою? Що люблять їсти пташки? (зернятко) 

- Давайте почастуємо і пташок . (повісити годівничку, насипати зерна)                                  

Потім розглядають гілочки ялини (у ялини замість листочків голочки. Вони завжди зелені і колючі.)

          11. - На ялинці теж хтось сидить

Загадка: Хвіст пушистою дугою,  вам знайомий звір такий?                                                                          Гострозубий, темноокий, по деревах лазить він. (Білка)

- Це, напевно, мама їжачка? (ні) Діти пояснюють, чому)

           12.  Вихователь звертає увагу на сніжинку, що залетіла з вітерцем

.- Подивіться, яка вона тоненька, ніжна, тендітна.  Давайте тихенько подуємо на сніжинку, ось так.    ( сніжинка прив'язана до гілочки. Потім сніжинка літає вгору, вниз, в сторони, а діти стежать за нею тільки очима)

Ой, летять, летять сніжинки на будинки, на ялинки, на дороги, на поля – біла-біла вся земля!

- Дивіться, скільки снігу намело. (висипати сніжки)

             13. Гра в сніжки – Зібрати сніжки і покласти під ялинку А там сидить Їжачиха – дістають

-  Зраділа мама Їжачиха своєму синочкові і ми теж раді, що вони нарешті зустрілися.

              - Давайте заспіваємо пісеньку про ялинку

           14. Хоровод  «К нам пришла, пришла из леса зимнего,                                                                  

                                     в рукавицах белых, в белом инее.                                                                                                                       Елочка-елочка, ты наш зимний друг,                                                                                                                сказочным, сказочным стало все вокруг.

              15.  - Скоро настане Новий рік. Ми йшли в ліс подивитися, як звірі зустрічають Новий рік.

І що ж ми побачили – ялинка є, а іграшок немає. Як же можна зустрічати Новий рік без прикрашеної ялинки? Давайте подаруємо звіряткам новорічні іграшки, які самі зробимо.

(На столиках підготовлені заготовки (пластилін на картоні) у формі кіл, квадратів і трикутників різних кольорів. Створювати візерунки ми будемо з допомогою макаронів.

Показати приклади готових іграшок. Пояснити, як можна це зробити.

Діти самостійно працюють.   Потім вішають свої іграшки на ялинку.

Вітають звіряток з Новим роком.

          16.     У лисы в лесу глухом есть нора – надежный дом,

               Не страшны зимой метели белочке в дупле на ели.

               Под кустами еж колючий нагребает листья в кучу.

               Спит в берлоге косолапый, до весны сосет он лапу.

               Есть у каждого свой дом, им тепло, уютно в нем.

 

Для звірів дім – це ліс, а нам пора повертатися до себе додому.

 

Діти повертаються в групу

bottom of page